Paczka - szlachetny prezent

 

szlachetnapaczka    W tym roku nasza szkoła zgłosiła swój udział w ogólnopolskiej akcji "SZLACHETNA PACZKA" organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Wybraliśmy rodzinę, dla której przygotowujemy paczkę. Jest to małżeństwo z dwójką dzieci (pięcioletni chłopiec i dziewięcioletnia dziewczynka) znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Paczka to prezent – z jednej strony szlachetny i przygotowywany z myślą o konkretnej rodzinie, a z drugiej wymarzony i długo oczekiwany. W SZLACHETNEJ PACZCE chodzi o to, by ją wspomóc i odpowiedzieć na jak najwięcej potrzeb danej rodziny. W tym celu na terenie naszego gimnazjum zorganizowana została zbiórka artykułów żywnościowych, chemicznych, higienicznych jak również pieniędzy (na zakup kurtek i butów zimowych dla dzieci). Wszystkich darczyńców o wielkim sercu prosimy o dalsze wsparcie w tej szlachetnej sprawie. Z góry serdecznie dziękujemy.

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców do czynnego włączenia się do akcji "SZLACHETNA PACZKA". SZLACHETNA PACZKA to akcja organizowana już od trzynastu lat. Po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt SZLACHETNEJ PACZKI ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. Paczka przygotowana dla potrzebującej rodziny ma niezwykłą moc – potrafi czynić cuda.

 

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.