Czary-Mary Okulary

plakat_okulary_m    Nasz szkoła bierze udział w akcji CZARY-MARY OKULARY organizowanej przez Poznańską Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Celem akcji jest zebranie jak największej ilości używanych lub nowych okularów korekcyjnych i przekazanie ich potrzebującym w krajach misyjnych.

Z wiekiem ludzie widzą coraz słabiej, ale uczą się z tym żyć, nie mając pojęcia, że kiedyś mogą zobaczyć z bliska przedmioty, którymi się posługują.

Nie widzieć i nagle zobaczyć, to dla miejscowych jak czary – stąd nazwa akcji – powiedziała Justyna Janiec-Palczewska, wiceprezes Fundacji.  

Przekazywać można wszystkie niepotrzebne czy niemodne okulary (do 29 maja). Pierwsza ich partia trafi na misję w Maggotty na Jamajce. Więcej informacji można uzyskać na stronie fundacji. Koordynatorem akcji i zbiórką okularów w naszej szkole zajmuje się p. Anna Wicher.

 

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.