Kolędowanie dla Langsona

Jasełka_2013    Niezwykłą inicjatywą wykazali się uczniowie z klas 2f, 2h i 3i, przygotowując pod opieką pani Urszuli Misiak-Pluty tradycyjne kolędowanie, które rozpoczęło się po świętach Bożego Narodzenia. Celem była pomoc materialna dla mieszkającego w Zambii Langsona Daki, czyli naszego dziecka z programu Adopcja Serca.

Chodząc od klasy do klasy, prezentowali swój program artystyczny, dzieląc się z wszystkimi radością Bożego Narodzenia i składając serdeczne życzenia. Śmiechu i radości było całe mnóstwo, chociaż niektórym Śmierć zaglądała w oczy. Młodzieży udało się zebrać nie tylko pieniądze, ale również zeszyty, kredki, kolorowanki a nawet listy.
Nie był to jednak koniec kolędowania, gdyż uczniowie odwiedzili także Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, Przedszkole nr 3 im. Stanisława Jachowicza, Przedszkole nr 5 oraz uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu. Wszędzie kolędnicy zostali bardzo życzliwie przyjęci, co zgodnie ze staropolskim obyczajem jest zapowiedzią udanego nowego roku.

Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc dla Langsona, bardzo serdecznie dziękujemy!

Jasełka_2013