Przygoda z Paragrafem

Nasza szkoła jest jedną D8XpznIXkAEYNCkz niewielu polskich szkół, która zakwalifikowała się do ogólnopolskiego projektu Ministerstwa Sprawiedliwości pod hasłem "Przygody z Paragrafem". 4 czerwca 2019 r. uczniowie klas 8a i 8c złożyli wizytę w Ambasadzie Szwajcarii i gmachu Ministerstwa Sprawiedliwości. Program rozpoczął się od spotkania z ambasadorem,  który opowiadał ósmoklasistom o funkcjonowaniu ambasady. Wszystkim uczniom ambasador wręczył szwajcarskie czekoladki i prezenty. Po wizycie w ambasadzie uczniowie udali się do Pokoju Dyplomatycznego w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Tam, na tarnobrzeskich uczniów czekał Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sprawiedliwości, który wręczył naszej szkole certyfikat uczestnictwa w ogólnopolskich programie. Uczestnicy wycieczki obejrzeli  prezentację pod hasłem "O prawie międzynarodowym nieco inaczej" przygotowaną przez pracowników Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Praw Człowieka oraz wzięli udział w symulacji spotkania dyplomatycznego. Program edukacyjny Ministerstwa Sprawiedliwości realizowany jest raz w miesiącu dla jednej z zakwalifikowanych do projektu szkół. Celem programu jest umożliwienie dzieciom zdobycia wiedzy dotyczącej prawa i dyplomacji, a w tym aspekcie między innymi funkcjonowania administracji rządowej zarówno w teorii, jak i praktyce. Fotorelację z wycieczki do Warszawy można obejrzeć na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości oraz w szkolnej galerii.