Spotkanie filmowych entuzjastów

W dniach 12 i 13 czerwca blisko dwustu Festiwalmłodych miłośników kina z całej Polski spotkało się w Warszawie w ramach ósmego Festiwalu Filmoteki Szkolnej. Wśród zaproszonych do udziału w tym jedynym w swoim rodzaju zjeździe fanów X Muzy znaleźli się również uczniowie naszego gimnazjum: Dominika Łakomy, Małgorzata Mierzwa, Michał Kędzia. Cała trójka czas spędzony na festiwalu wspomina jako ciekawą i niezapomnianą

przygodę artystyczną. Długo pozostaną w ich pamięci rozmowy z doświadczonymi filmowcami oraz teoretykami kina, z którymi zetknęli się podczas wizyty na planie filmu „Karbala”w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz na warsztatach twórczych prowadzonych przez profesjonalistów z Warszawskiej Szkoły Filmowej. Wyjątkowym przeżyciem była też uroczysta wieczorna gala
w legendarnym kinie „Iluzjon – Muzeum Sztuki Filmowej” działającym pod auspicjami Filmoteki Narodowej. To tu odbył się pokaz spotów filmowych przygotowanych specjalnie na tę okazję przez wszystkie przybyłe na uroczystość zespoły szkolne (było ich w sumie 61), a więc także przez grupę uczniów z naszego Szkolnego Studia Filmowego „Iluzja”. Interesujący przebieg miał wieczór autorski z Małgorzatą Szyłak, autorką zdjęć do filmu „Komunia”
w reżyserii Anny Zameckiej, jaki odbył się zaraz po zakończeniu projekcji wspomnianego dokumentu. Niepowtarzalna festiwalowa atmosfera, możliwość odbycia rozmów z ciekawymi ludźmi i dokonania wymiany doświadczeń wynikających z oglądania filmów, jak również własnych realizacji filmowych, sprawiły, że ekipa naszych gimnazjalistów w kolejnym roku szkolnym przystąpi do kręcenia nowych obrazów z jeszcze większym zapałem niż dotychczas. Wszyscy zgodnie deklarują, że chcieliby wziąć udział w następnej edycji Festiwalu Filmoteki Szkolnej w czerwcu 2018 roku.
Spot reklamowy