Fascynująca chemia

IMG 20171110 103425Co roku nasi gimnazjaliści uczestniczą w pokazach chemicznych organizowanych przez UMCS w Lublinie. W tym roku nie mogło być inaczej. 10 listopada 2017 r. uczniowie klas drugich wyjechali do Lublina, aby obejrzeć eksperymenty
i doświadczenia przygotowane przez pracowników uczelni. Eksperymenty podzielone były na pięć grup: kolorowa chemia, reakcje strąceniowe, szybkość reakcji chemicznych, badanie właściwości chemicznych metali aktywnych z grupy I oraz barwne płomienie i reakcje egzoenergetyczne. – To fascynujący świat chemii, często niebezpiecznej. Prowadzący często zwracali uwagę, że reakcje chemiczne bywają bardzo niebezpieczne i nie wolno ich wykonywać samodzielnie w domu – wspomina jeden z uczestników pokazów. Dzięki takim wyjazdom szkoła zachęca uczniów do nauki tego przedmiotu i rozwija pasję u młodych chemików.