Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2009/10

 

Wojewódzki Konkurs przedmiotowy organizowany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty

LAUREAT ETAPU WOJEWÓDZKIEGO z języka angielskiego - Wojciech Antończyk

LAUREAT ETAPU WOJEWÓDZKIEGO z matematyki - Patrycja Wrona

LAUREAT ETAPU WOJEWÓDZKIEGO z chemii- Paweł Pakulski

FINALISTA ETAPU WOJEWÓDZKIEGO z języka polskiego - Maria Busz

FINALISTA ETAPU WOJEWÓDZKIEGO z języka angielskiego - Patrycja Wrona i Wojciech Antończyk

FINALISTA ETAPU WOJEWÓDZKIEGO z fizyki - Wojciech Antończyk

 


Chór „Fermata” zdobył Złote Pasmo w IV Wojewódzkim Przeglądzie Chórów Szkolnych „Magnificat” w Rzeszowie organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury, Ogólnopolski program rozwoju chórów szkolnych „Śpiewająca Polska”, Wratislavia CANTANS, Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie oraz  Kuratorium Oświaty w Rzeszowie

 


Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

  • I miejsce - drużyna w składzie: Joanna Zbyrad, Agnieszka Guzikowska oraz Michał Rodzeń
  • II miejsce - drużyna w składzie: Maciej Furman, Karol Wacławczyk i Bartosz Jawor
  • III miejsce - drużyna w składzie: Katarzyna Święch, Gabriela Szypuła i Wojciech Szwed

 


Szkolny Konkurs na projekt naukowy w ramach projektu Feniks organizowany przez Uniwersytet Rzeszowski

  • I miejsce - Marlena Sasiela, Magdalena Urban - „Tajemnice wody”
  • II miejsce - Anna Moliszewska, Wojciech Antończyk - „Barbapapa - ciecz nienewtonowska”
  • III miejsce - Kinga Lis - „Warunki pływania ciał i siła wyporu”

 


Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI są organizatorami konkursu „Panda”

Laureatami konkursu ogólnopolskiego zostali: 

I miejsce - Wojciech Pachuta - język angielski

III miejsce - Patrycja Wrona - język angielski

Finalistami konkursu ogólnopolskiego zostali: 

  • Patrycja Wrona, Tomasz Siedlecki - matematyka
  • Wojciech Pachuta, Marlena Sasiela - fizyka
  • Natalia Korycińska, Karolina Knap, Paweł Pakulski, Piotr Buś - chemia
  • Wojciech Pachuta, Wojciech Antończyk - geografia
  • Wojciech Pachuta, Wojciech Antończyk, Diana Mudrecka - biologia

 


Szkolny konkurs recytatorski z języka angielskiego

  • I miejsce – Michał Lichota 
  • II miejsce – Joanna Zelik
  • III miejsce – Aleksander Koper
  • Wyróżnienia - Dominika Pieran, Laura Piasek, Paweł Pakulski

 


II Wojewódzki Przegląd Małych Form Teatralnych pod hasłem „Porozmawiajmy o uzależnieniach"

Laureatki etapu powiatowego: Paulina Bąk, Klaudia Błasiak, Ewa Buczek, Natalia Garboś, Joanna Mach, Joanna Pochroń, Katarzyna Rapiej oraz Kamila Szymczyk z koła polonistycznego "Ósemka"  - II miejsce za przedstawienie według własnego scenariusza zatytułowane „Życie bez barw"

 


Ogólnopolski konkurs wiedzy o internecie przeznaczony dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych DialNet Masters. Turniej jest organizowany przez Telefonię DIALOG S.A. pod honorowym patronatem Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz przy merytorycznym wsparciu Politechniki Wrocławskiej, Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego i Google’a

Drużyna w składzie: Tomasz Siedlecki, Antończyk Wojciech, Piotr Buś oraz Wojciech Pachuta zakwalifikowała się do drugiego etapu.

 


IX Miejski Konkurs Ortograficzny „Zostań Mistrzem Ortografii Tarnobrzeskich Gimnazjów" organizowany przez Zespole Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu 

Mistrzem Ortografii została Patrycja Wrona

II Wicemistrz - Aleksander Koper

Wyróżnienie - Natalia Komada

 


Wojewódzki konkurs w aerobiku sportowym

V miejsce - zespół w składzie: Maja Mikule, Sylwia Czubińska, Sylwia Zimnicka, Justyna Gonciarz, Barbara Dusak, Aleksandra Jarosz, Ewa Szlęzak, Katarzyna Chamera oraz Katarzyna Nowak 

 


Konkurs poezji i piosenki niemiecko-języcznej organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego PSNJN

II miejsce w kategorii poezja - Anna Moilszewska

III miejsce w kategorii piosenka - Agata Wiśniowska

 


Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu 

II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych - drużyna w składzie: Łukasz Dzierzkowski, Aleksandra Gawrońska i Patryk Marczak

 


Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz konkursu „Losy żołnierza i oręża polskiego" 

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Wojciech Antończyk - laureat konkursu z języka angielskiego

Paweł Pakulski - laureat konkursu z chemii

Patrycja Wrona - laureatka konkursu z matematyki

 


Ogólnopolski Samorządowy Konkurs Nastolatków „8 Wspaniałych” – etap miejski

W gronie wyróżnionych osób znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Natalia Komada oraz Michał Wojtaszek. Do konkursu Natalia została wytypowana przez szkołę, natomiast Michał był rekomendowany przez parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie.

 


Szkolny konkurs w języku angielskim pt. „The Life and Reign of Queen Elizabeth II”

  • I miejsce - Adrianna Bomba
  • II miejsce - Katarzyna Potyrak
  • III miejsce - Julita Zębik

 


Szkolny konkurs „Wiedza pędzlem malowana”, którego główną ideą jest skojarzenie zjawisk spotykanych w życiu codziennym z dziedzinami nauki: fizyką, chemią, biologią czy geografią i przedstawienie ich za pomocą różnych technik plastycznych

  • I miejsce - Agnieszka Dul – fale na wodzie, model fulerenu
  • II miejsce - Anna Tracz, Agata Majda – piorun
  • III miejsce - Mariola Motyka – zorza polarna

 


Szkolny konkurs na projekt naukowy w ramach projektu „Feniks” 

  • I miejsce - Dominika Matusiak, Tomasz Siedlecki - „Figury Chladniego"
  • II miejsce - Joanna Kutyła, Kinga Lis - „Doświadczenia z optyki"
  • III miejsce - Sylwia Dul, Dominika Ptaszek - „Zabawy z ciśnieniem"

Zdobywcy pierwszego miejsca w szkole zostali finalistami szczebla międzyszkolnego. Dominika i Tomasz zaprezentowali swoje doświadczenia fizyczne na auli Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 


Wielki sukces odniosły dziewczęta z naszej szkoły, które zwyciężyły w rozegranym w Łańcucie Półfinale Wojewódzkim w Aerobiku Sportowym

Dziewczęta uzyskały awans do finału

I miejsce w półfinale - drużyna w składzie: Maja Mikulec, Sylwia Zimnicka, Ewa Szlęzak, Katarzyna Chamera, Sylwia Czubińska, Justyna Gonciarz, Barbara Dusak, Aleksandra Jarosz, Katarzyna Wolak oraz Katarzyna Nowak

 


Szkolny Mikołajkowy Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu

W kategorii dziewcząt zwyciężyły:

  • I miejsce - Renata Wrzesień
  • II miejsce - Anna Gorylewska
  • III miejsce - Maria Tworek

 


Szkolny konkurs fotograficzny pt. „Wakacyjny Konkurs Fotograficzny"

  • Oto laureaci:
  • Kategoria "Natura" - Adrian Gołąb, Patrycja Wrona, Piotr Migacz 
  • Kategoria "Ludzie" - Martyna Gawlik, Dawid Sierpień, Paweł Kiciński 
  • Kategoria "Miejsce" - Paweł Kiciński, Sylwia Dul, Patrycja Wrona 
  • Kategoria "Zbliżenia (makro)" - Gawlik Martyna, Joanna Płaza, Kamila Szymczyk 
  • Kategoria "Zdjęcie z humorem" - Patrycja Wrona, Joanna Płaza, Izabela Szmuc 

 


VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Życie wierszem pisane" 

Laureaci konkursu - Michał Materowski oraz Paulina Sykutowska

Ponadto wiersze Przemysława Myszki, Gabrieli Jarek i Elisabeth Wilk zostały wysoko ocenione przez Jury konkursu i zamieszczone w pokonkursowym tomiku.

 

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.