Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2011/12

Wojewódzki Konkurs przedmiotowy organizowany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty

FINALISTA etapu wojewódzkiego z matematyki - Łukasz Dzierzkowski

Ogólnopolski konkurs „Historia Bliska” organizowany przez Ośrodek KARTA w Warszawie

III miejsce - zespół w składzie: Ewa Buczek, Katarzyna Rapiej, Joanna Pochroń, Kamila Szymczyk i Agnieszka Milcz

Wyróżnienie - zespół w składzie: Wanda Szmuc, Weronika Golińska, Julia Karcz i Izabela Pyszczek

II Mistrzostwa Polski Centralnej Oyama Karate w kata w Łodzi

brązowy medal - Daniel Szczepanik

W naszej szkole uczą się mistrzowie Polski: Karolina Pęk w tenisie stołowym, Daniel Szczepanik w oyama karate oraz wicemistrz Polski w oyama karate Gabriel Nagaj

II Miejsce na Mistrzostwach Europy w Chorwacji - Karolina Pęk

III miejsce na Mistrzostwach Europy w Estonii - Daniel Szczepanik

Półfinał wojewódzki w aerobiku sportowym w Łańcucie. II miejsce i awans do finału wojewódzkiego w Krośnie. V miejsce w finale.
FINALISTKI
Maja Mikulec, Basia Dusak, Sylwia Czubińska, Justyna Gonciarz, Kasia Chamera,           Ewa Szlęzak, Sylwia Zimnicka, Aleksandra Jarosz.

Powiatowy Konkurs Interdyscyplinarny "Jeden dzień z życia Lasowiaka" organizowany przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe "LIBRI"

LAUREATKI ETAPU POWIATOWEGO - Katarzyna Zych, Paulina Malinowska, Katarzyna Czepiel i Robert Kubik

Konkurs przedmiotowy z języka angielskiego - EDI Pingwin

Laureat konkursu - Aleksander Stawowy

Wyróżnienia: Michał Pazdan, Paulina Malinowska, Łukasz Dzierzkowski, Patrycja Dziwińska i Kevin Chowański

FINALISTKI

Międzyszkolny Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej zorganizowanego przez Zespół Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega

LAUREATKI - Dominika Sarna, Justyna Cebula

Wyróżnienia - Anna Drzewińska, Karolina Furman i Katarzyna Zych

Wyróżnienie - Daniel Szczepanik

Tradycją stał się również awans tenisistek stołowych na zawody wojewódzkie

III miejsce w zawodach w Nowej Sarzynie - Karolina Pęk i Malwina Kantorowicz

Bardzo dużą popularnością cieszy się w naszej szkole królowa sportu lekkoatletyka. W indywidualnych biegach przełajowych nasi uczniowie: Wojtek Dzierzkowski, Wiktor Wrona, Norbert Kubrak oraz Mateusz Lewicki zwyciężyli i awansowali do zawodów wojewódzkich w Przemyślu.

III Miejskie Dyktando dla Dzieci i Młodzieży organizowane przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Tarnobrzegu

II miejsce w konkursie - Iwona Gronek

FINALISTKI

Miejski konkurs językowy dla gimnazjalistów "Słowo się rzekło", prezentacja własnych tekstów objętych wspólnym tytułem: "Jest takie miejsce w Tarnobrzegu"

II miejsce - Natalia Niezgoda

III miejsce - Radosław Wątroba

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu odbywa się już VIII raz, gimnazjaliści rywalizują w kategorii dziewcząt i chłopców.

CHŁOPCY                                               DZIEWCZĘTA

1. Daniel Szczepanik                    1. Karolina Pęk
  2. Konrad Kędziora                     2. Malwina Kantorowicz
  3. Dominik Kargól                        3. Dobrawa Burdzy

Szkolny Konkurs Sudoku

Szkolny Mistrz Sudoku - Emilian Bednarski

Wśród klas pierwszych najlepszymi okazali się:

• I miejsce – Elżbieta Latosińska
  • II miejsce – Weronika Bednarska
  • III miejsce – Magdalena Lichota

Wśród klas trzecich:

• I miejsce – Emilian Bednarski
  • II miejsce – Klaudia Szymańska
  • III miejsce – Adrianna Bomba

Szkolny Konkurs na projekt naukowy Feniks

Laureaci konkursu:

• I miejsce – Sławomir Pacholski, Adrian Cymer
  • II miejsce – Łukasz Dzierzkowski, Paweł Szczepański
  • III miejsce – Anna Skiba

Sławomir Pacholski i Adrian Cymer uczestniczyli w finałach konkursu Feniks na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Szkolny Konkurs plastyczno-literacki poświęcony twórczości noblisty Czesława Miłosza

Laureaci konkursu:

• I miejsce - Natalia Wójcik
  • II miejsce - Michał Kozieł
  • III miejsce - Magdalena Cena

Nasze Gimnazjum rywalizuje w wielu dyscyplinach sportowych: grach zespołowych, szachach, tenisie stołowym, aerobiku sportowym, pływaniu, lekkiej atletyce. Sport w Gimnazjum nr 3 to jednak nie tylko rywalizacja ale przede wszystkim rekreacja, aktywny wypoczynek i tu możemy zaoferować wiele ciekawych rozwiązań:

• pikniki,
  • kuligi,
  • Nordic Walking – nauka technik chodzenia,
  • wycieczki rowerowe,
  • wyjazdy na lodowiska – nauka jazdy na łyżwach,
  • Wyjazdy na "białe szkoły” połączone z nauką jazdy na nartach i snowboardzie,
  • "Święto Latawca”, samodzielne wykonanie modelu latawca,
  • żeglarstwo – nauka żeglowania, możliwość zdobycia patentu żeglarza jachtowego.