Emil Cymer

CymerNazywam się Emil Cymer. Jestem uczniem klasy 3c Gimnazjum nr 3 im. por. Józefa Sarny
w Tarnobrzegu. W przyszłości chcę zdobyć zawód, który będzie spełnieniem moich marzeń, a nie tylko obowiązkową pracą. Zdaję sobie sprawę z tego, że aby mieć dobre zatrudnienie, trzeba przykładać się do nauki, dlatego uczę się najlepiej jak potrafię i robię to
z przyjemnością. Chętnie biorę udział w różnych konkursach i olimpiadach rozwijających moje zainteresowania i odnoszę w nich sukcesy. Zająłem 1. miejsce w konkursie z j. niemieckiego “Testedichselbst”, trzykrotnie zostałem laureatem w konkursie matematycznym „Albus”. Zająłem wysokie miejsce na szczeblu diecezjalnym w konkursie wiedzy biblijnej „Z Pismem Świętym w III Tysiąclecie”. Zostałem Laureatem Wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu Chemicznego. Jestem również laureatem XXIII Miejskiej Edycji Konkursu Nastolatków “Ośmiu Wspaniałych”. Brałem udział w przedmiotowych konkursach z fizyki i j. niemieckiego na etapie rejonowym. W roku szkolnym 2016/2017 złożyłem wniosek

o przyznanie mi stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego. Satysfakcję sprawił mi fakt, że komisja doceniła moje osiągnięcia i przyznała mi to stypendium. Mam niecodzienną pasję, którą jest pieczenie ciast, tortów
i przygotowywanie deserów. Tym zainteresowaniem zaraziła mnie mama, mój autorytet. Uważam, że efekty wykonywanej przeze mnie pracy cukierniczej są imponujące, a o moim talencie najlepiej świadczy fakt, że przygotowuję ciasta nawet na zamówienia. Ostatnio – aby zrobić przyjemność kolegom – upiekłem dla nich tort na komers. Czasami zdarza mi się być świadkiem kłótni, w których pada mnóstwo nieprzyzwoitych słów. Razi mnie też to, że niekiedy nawet w zwykłej rozmowie wulgaryzmy pełnią rolę przecinków. Sam ich nie używam i wytrwale przekonuję do tego innych ludzi. Jestem też zwolennikiem działań dyplomatycznych. Moim zdaniem agresja nigdy nie jest rozwiązaniem i prowadzi do dalszych konfliktów. Przywiązuję dużą wagę do wiary, dlatego systematycznie uczestniczę w życiu swojej parafii. Jestem na przykład chorążym i co roku z zaangażowaniem biorę udział w procesji Bożego Ciała. Ważną dla mnie kwestią są działania prospołeczne. Co roku jako wolontariusz pomagam w organizacji Podkarpackiego Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych dla uczniów z placówek kształcenia specjalnego z województwa podkarpackiego. W roku 2016/2017, który zgodnie z założeniami Ministerstwa Edukacji Narodowej jest rokiem wolontariatu, uczestniczyłem też jako wolontariusz w I Tarnobrzeskim Biegu Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię. Za swój sukces uważam fakt, że do podejmowania działań na rzecz drugiego człowieka przekonałem wielu uczniów z mojej szkoły.
Jestem wielkim przeciwnikiem różnego typu nałogów. W mojej rodzinie nigdy nikt nie palił papierosów i nie miał problemu z alkoholem. Próbuję przekonywać innych, że nałogi bardzo wyniszczają organizm, szczególnie w przypadku osób niepełnoletnich, i nie warto się truć oraz wydawać pieniędzy na używki. Gdy spotykam osoby palące papierosy lub spożywające alkohol, tłumaczę im, jakie to może mieć skutki. Zdaję sobie sprawę, że przy rzucaniu nałogu najważniejsza jest silna wola rzucającego, dlatego wspieram psychicznie osoby walczące z uzależnieniami i buduję w nich wiarę w siebie.
Jestem osobą otwartą na świat i ludzi. Dążę do ciągłego poznawania nowych rzeczy, kształtowania swojej osobowości. Swoją postawą przekonuję innych do pomagania ludziom, do życzliwości i nieużywania agresji w życiu. Myślę, że mogę być autorytetem i wzorem dla innych.