Gen Wolności '89

W dniach 6 i 7 czerwca nasza szkoła obchodziła 30 rocznicę częściowo wolnych wyborów w Polsce. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali dla społeczności szkolnej montaż słowno-muzyczny, który przedstawiał drogę Polaków do wolności: od zakończenia II wojny światowej do dnia 4 czerwca 1989 r. Młodzi aktorzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki z czasów PRL-u, budując jednocześnie mur z pudeł, który symbolizował odcięcie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej od wolności. Dzień później uczniowie klas szóstych i siódmych brali udział w quizie historycznym "Droga Polaków do wolności - od sierpnia 1980 r. do wyborów 4 czerwca 1989 r." Pamiętajmy, że Polska była liderem przemian w bloku komunistycznym. Lata, które minęły od upadku komunizmu, diametralnie zmieniły nie tylko nasz kraj, ale cały świat. Warto w tym miejscu zatrzymać się na chwilę i poszukać odpowiedzi na pytanie, które wszystkim zgromadzonym na apelu zadała jedna z czwartoklasistek: nie, jak odzyskać wolność, ale jak o nią dbać?

Gen