Projekt FENIKS

Poprzez zabawę do praw fizyki

pokazy-fizyczne     W tym roku szkolnym pobiliśmy rekord w organizacji wyjazdów na pokazy doświadczeń z fizyki, które odbyły się w Katedrze Fizyki Politechniki Rzeszowskiej. Około 300 uczniów naszej szkoły miało okazję poznania praw fizycznych przedstawionych w bardzo ciekawy i prosty sposób. Trudne zagadnienia przedstawiane były za pomocą rzeczy dostępnych w każdym domu, np. widelca, butelki czy jajka.

Uczniowie zapoznali się z zagadnieniami fizyki niskich temperatur, momentem pędu, środkiem ciężkości ciała. Wykonywane były także doświadczenia z zakresu ciśnienia i mechaniki. Eksperymenty demonstrowali pracownicy naukowi: prof. dr hab. Karol Krop, dr Tadeusz Jasiński, dr Sławomir Wolski, mgr Krzysztof Kiszczak, Paweł Wnuk. Podczas wyjazdu ostatniej grupy uczniów, szczególna chęcią poznawczą wykazała się klasa I „c”. Uczniowie tej klasy kilkakrotnie pomagali wykonywać doświadczenia otrzymując gromkie brawa. Organizatorem wyjazdów była p. Agnieszka Janusz-Szczytyńska.