Z matematyką przez świat

erasmus    We wrześniu tego roku szkolnego Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu przystąpiło do realizacji dwuletniego projektu edukacyjnego „Z matematyką przez świat. W poszukiwaniu nowych metod nauczania matematyki i przedmiotów pokrewnych”. Środki finansowe na jego urzeczywistnienie zyskaliśmy dzięki przystąpieniu do nowego programu o wymiarze europejskim Erasmus+.

Wcielając w życie założenia projektu, będziemy ściśle współpracować zarówno z podmiotami krajowymi jak i zagranicznymi, z którymi utworzyliśmy wspólne konsorcjum edukacyjne. Są to: Gmina Tarnobrzeg, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, włoska Gmina Voghera, Liceo Statale Galileo Galilei w Voghera oraz Stowarzyszenie „Mathesis” z Pawii.

Środki finansowe, jakie Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie przekazała naszemu konsorcjum na wykonanie projektu, są niebagatelne. Wynoszą 220 179,00 euro. Pozwolą na prowadzenie ciekawych eksperymentów z matematyki, fizyki, chemii, biologii i geografii, organizację festiwali oraz pikników naukowych czy też bezpośrednich spotkań nauczycieli z Polski i Włoch w celu wymiany doświadczeń pedagogicznych.

Projekt „Z matematyką przez świat. W poszukiwaniu nowych metod nauczania matematyki i przedmiotów pokrewnych” posiada własną stronę internetową http://www.projekt-matematyka.eu/pl/.

Zapraszamy do odwiedzenia strony projektu

Rezultatem pracy nauczycieli naszej szkoły, którzy wzięli udział w projekcie, są publikacje metodyczne dostępne na platformie issuu.