Gimnazjum nr 3 w ojczyźnie Andersena

 

dania 23    W dniach 28.09 - 03.10 uczniowie naszej szkoły: Jagoda Gronczewska z klasy 3e, Piotr Pasławski z klasy 3d, Jakub Kundys z klasy 3g wraz z nauczycielami Jolantą Krakowiak i Anetą Wrońską- Jugo brali udział w spotkaniu projektu Comenius "Młodzież Bez Granic" w Assens w Danii. Było to już kolejne spotkanie, na którym pojawili się przedstawiciele wszystkich 11 krajów biorących udział w projekcie. Uczniowie i nauczyciele brali udział w dyskusjach nad projektem i jego zadaniami, przygotowali i przedstawili prezentacje na temat edukacji w krajach partnerskich, brali udział w lekcjach w szkole duńskiej i zajęciach plastycznych. Wszyscy zapoznali się z duńskim systemem edukacji oraz organizacją placówki, której byli gośćmi. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem duńskiej szkoły, jej rozmachu, doskonałego wyposażenia oraz przyjaznej atmosfery wśród uczniów i nauczycieli.

Poza zadaniami projektowymi był czas na zwiedzanie. Nasza delegacja zwiedziła Kopenhagę, miasteczko Assens, Glamsbjerg, Odense - gdzie spacerowała szlakiem Andersena, który w tym mieście się urodził oraz uroczy zamek Egeskov.
Uczniowie mieszkali w domach swoich duńskich rówieśników, przywieźli ze sobą mnóstwo wrażeń i wspomnień. Podczas wyjazdu dopisała pogoda i jak zwykle żal było wyjeżdżać.
Następne spotkanie odbędzie się w naszej szkole w marcu 2015r. Będziemy gościć uczniów i nauczycieli z Hiszpanii i Rumunii.

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.