Projekt „Młody Obywatel”

m_ob_09.jpg    Od października 2011 roku w Gimnazjum nr 3 dziewięcioosobowa grupa uczniów: Radosław Wątroba, Witold Myszka, Michał Łuciów, Rafał Pakulski, Anna Stypa, Natalia Niezgoda, Michał Wiącek, Wojciech Brzęczka wraz z opiekunami panią Katarzyną Kępińską-Polakowską i Moniką Kazimierską-Partyka realizowała ogólnopolski projekt edukacyjny „Młody Obywatel” prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem projektu było wzmocnienie wiedzy wśród uczniów na temat zasobów wartości istotnych dla społeczności miasta Tarnobrzega i okolic.

Uczniowie mieli za zadanie wymyślić temat projektu. Wybór tematu był burzliwy, nie udało się wybrać go na pierwszym spotkaniu. Początkowo o wyborze tematu decydowała atrakcyjność, bogata możliwość prezentacji. Ostatecznie uczniowie wybrali temat projektu pt. „Udział Polski w strukturach Unii Europejskiej, motorem rozwoju regionalnego i miasta Tarnobrzeg”. Jego celem było przedstawienie społeczności lokalnej przedsięwzięć inwestycyjnych zrealizowanych w Tarnobrzegu i okolicach po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej oraz uzyskaniu dotacji na rozwój lokalny. Dzięki temu projektowi mieliśmy szansę na rozpromowanie, jak i zapoznanie z inwestycjami szerszego grona tarnobrzeżan. W ramach projektu powstał film dokumentalny o rozwoju miasta i wykorzystaniu funduszy unijnych. Film stał się doskonałą reklamą pozytywnych działań włodarzy Tarnobrzega. Efekty swojej pracy i reklamę wykonanych inwestycji uczniowie rozpropagowali poprzez ulotki, plakaty, film informacyjny i konkurs plastyczno-fotograficzny dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.Wyniki konkursu:

Konkurs fotograficzny:

• I miejsce - Kamila Pieczonka klasa I „c” (Gimnazjum nr 3)

Konkurs plastyczny:

• I miejsce - Sara Świętek klasa III „b” (Gimnazjum nr 3);
  • II miejsce - Patrycja Paszta klasa III „b” (Gimnazjum nr 3);
  • III miejsce - Katarzyna Czepiel klasa II „e” (Gimnazjum nr 3);
  • Wyróżnienia - Natalia Dziuba (Gimnazjum nr 2), Patrycja Dziewińska klasa II „e” (Gimnazjum nr 3), Kamil Tworek klasa III „b” (Gimnazjum nr 3), Roksana Skolarczyk klasa II „c” (Gimnazjum nr 3).