Dzień Otwarty Szkoły 2013

dz_otwarty_19.jpg    1 marca 2013r. odbył się w naszym gimnazjum Dzień Otwarty Szkoły pod hasłem Na średniowiecznym zamku”.  Uczniów klas szóstych przywitał król Władysław Jagiełło, a dziewczęta  przebrane za duchy czekały w tunelu strachu. Kandydaci do naszego gimnazjum mogli zobaczyć m. in.:

• przedstawienia z języka polskiego pt. „Z bohaterem literackim dookoła świata”, francuskiego pt. „Średniowieczna Francja” i angielskiego pt. „Robin Hood”,
  • historyczny „proces z łaskotkami”, któremu przewodniczył sędzia Zygfryd Galicyjski,
  • pokazy fizyczne i chemiczne,
  • pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • pokaz mody średniowiecznej i tortury w formie „łamańców językowych” z niemieckiego,
  • ćwiczenia interaktywne z matematyki „W starym zamku”,
  • występy taneczne i gry na instrumentach.

Goście mogli wziąć udział w loterii, składaniu origami i różnych zabawach sportowych. Zapraszamy do galerii zdjęć i obejrzenia filmu z przebiegu tego dnia.

{youtube}2BqJqkrLuZY{/youtube}