Uczniowie tarnobrzeskich podstawówek odwiedzili naszą szkołę

do_sport_01.jpg    W piątek w naszym gimnazjum gościli uczniowie szkół podstawowych z naszego miasta. Szóstoklasiści przybyli do naszej szkoły aby zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej placówki. Na zaproszonych gości czekała moc atrakcji. Zarówno tych związanych bezpośrednio z nauką w szkole, jak i tych związanych z zajęciami pozalekcyjnymi. 

    Uczniowie naszego gimnazjum wraz ze swoimi nauczycielami przygotowali wiele pokazowych zajęć z chemii, fizyki, języka polskiego, angielskiego, francuskiego, historii, geografii, matematyki oraz muzyki. Nie obyło się bez pokazów tanecznych, konkursów sprawnościowych i muzycznych. 

    Uczniowie szkół podstawowych przybywajacy do sali geograficznej, stawali się klientami biura podróży, które fundowało im bajeczną podróż na Hawaje oraz w krainę skał i skamieniałości. Szóstoklasiści zaproszeni zostali do zabawy w formie quizu, a także mieli okazję do nauki tańca hawajskiego pod okiem profesjonalnych instruktorek z klasy 2d naszego gimnazjum.

    Uczniowie klasy 2i przygotowali scenkę przedmiotową z historii „Pochód pierwszomajowy”. Przedstawienie w sposób humorystyczny przedstawiało przygotowania do uroczystości 1 maja. Szóstoklasiści zostali jednak najpierw wprowadzeni w realia Polski Ludowej. Uczniowie opowiedzieli naszym gościom krótką historię PRL-u co ułatwiło zrozumienie odgrywanej scenki. 

    Gimnazjaliści przygotowali spotkanie z ciekawą chemią i fizyką. Prezentowali swoim „następcom” szereg niezwykle interesujących i efektownych eksperymentów. Młodzi chemicy wyprodukowali na przykład „szaloną pianę", zapalili „kolorowe płomienie" czy obudzili  z zimowego snu „ryczącego gumowego niedźwiedzia”. Na pokazach z fizyki przedstawione zostały zjawiska elektryzowania ciał, powstawania wyładowania elektrycznego za pomocą induktora Ruhmkorffa, nieważkość kropli oleju oraz zjawiska optyczne: dyfrakcja światła laserowego, całkowite wewnętrzne odbicie, iluzje. Zainteresowanie pokazami fiycznymi i chemicznymi przerosło najśmielsze oczekiwania. 

    Grupa dziewcząt z klasy 2f przedstawiła swoim przyszłym koleżankom i kolegom przentację multimedialną będącą podsumowaniem ich pracy projektowej „Matematyka w kuchni". Dziewczyny upiekły też pyszne ciasteczka, którymi częstowały szóstoklasistów. W pracowni języka niemieckiego uczniowie klas szóstych zostali zapoznani z możliwościami zastosowania tablicy multimedialnej na lekcjach języków obcych oraz z oprogramowaniem dla podręcznika  do języka niemieckiego „Aha neu". Następnie przeprowadzno wiele zabaw dydaktycznych z zastosowaniem metod aktywizujących. W trakcie rywalizacji w grupach uczniowie mogli zdobyć certyfikaty i słodycze.

    Młodzi biolodzy zapoznali swoich kolegów z zasadami racjonalnego odżywiania się. Wskazali na ważną rolę witamin, w tym witaminy C, w naszym życiu.  Przedstawili doświadczenie pod nazwą  „zegar jodowy", a następnie przeprowadzili quiz biologiczny, w którym nagrodami były owoce.

    W pracowni języka polskiego uczniowie z klasy 2 a zaprezentowali uwspółcześnioną wersję baśni braci Grimm pt. „Pumpernikiel". Przedstawienie bardzo się podobało, a młodzi aktorzy zebrali gromkie brawa.

    W ramach sportowego dnia otwartego uczniowie klas szóstych brali aktywny udział w konkurencjach sportowych: „żonglerka piłką", „rzuty do bramki", „rzuty do kosza", gra w piłkę siatkową i w tenisa stołowego. Rywalizowali również w wyścigach na ,,skaczącej piłce".Ponadto szóstoklasiści mogli podziwiać galerię zdjęć z różnych imprez sportowych organizowanych przez nasze gimnazjum. Wyeksponowano również dyplomy i puchary naszych uczniów wicemistrzów Europy w tenisie stołowym i Oyama karate.

    Szóstoklasiści wspaniale się bawili i żałowali tylko, że pokazy w ramach dni otwartych tak szybko się skończyły.

 

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.