Hiszpańskie słońce w naszej szkole


dz otwarty 29    Hiszpania Ole! – pod takim hasłem nasza szkoła przywitała zarówno tarnobrzeskich szóstoklasistów, jak i gości z Hiszpanii i Rumunii, którzy przyjechali do nas w ramach międzynarodowego projektu Comenius 2013 – 2015 Młodzież bez granic. W rytmach hiszpańskiego flamenco uczniowie klas szóstych odwiedzali poszczególne stanowiska przygotowane przez naszych uczniów i nauczycieli.

Na gości czekały liczne atrakcje, a wśród nich:
• Zwariowana hiszpańska TV – prognoza pogody, wiadomości z corridy od byka Fernando
i konkurs „Szalona sówka”;
• Matematyczna corrida – układanie matematycznego domina, puzzli i tangramów oraz rozwiązywanie ciekawych zadań;

• Tangralania – chińska układanka obrazków za pomocą 7 tanów, czyli figur geometrycznych;
• Masterchef – tradycyjne danie hiszpańskie gazpacho – inscenizacja i ćwiczenia językowe;
• Hiszpański sąd – drama i quiz dotyczący historii Hiszpanii;
• Podróż do Hiszpanii – program artystyczny dotyczący najpopularniejszych akcentów hiszpańskich (corrida, mecz Realu Madryt i FC Barcelony, śpiew E. Iglesiasa, gra na gitarze A. Banderasa, taniec Carmen);
• Hiszpańskie flamenco – pokaz tańca;
• Hiszpania i my – scenka satyryczna i prezentacja multimedialna dotycząca relacji polsko-hiszpańskich;
• Kulinarne potyczki – zastosowanie matematyki i chemii w kuchni i degustacja potraw.

Wycieczka po szkole pozwoliła wszystkim gościom z tarnobrzeskich podstawówek uświadomić sobie, jak wiele mocnych stron ma nasze gimnazjum. Uczniowie nie tylko rewelacyjnie bawili się w hiszpańskiej scenerii, ale poznali także liczne i imponujące osiągnięcia naukowe i sportowe gimnazjalistów oraz bogatą bazę edukacyjną szkoły.

 

 

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.