Misje Sercem Kościoła

 

misjonarz 11

    W czwartek 12.12.2013 do naszej szkoły przyjechał Ksiądz Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych diecezji sandomierskiej, Daniel Koryciński. Przygotował On dla uczniów prezentację na temat misji w RPA.
  Ksiądz w zabawny sposób opowiadał o zwyczajach i tradycjach tam panujących. Gimnazjaliści dowiedzieli się na jak odprawiane są Msze święte na południu Czarnego Lądu. Zostali też uświadomieni, że panuje tam ogromny głód. Co trzy minuty umiera z niedożywienia jedno dziecko.

   Prezentacja została ubarwiona przywiezionymi przez Księdza przedmiotami i tradycyjnymi strojami afrykańskimi. Wszystkim podobała się w szczególności ręcznie wykonana piłka.
   Mamy nadzieję, że Ksiądz Daniel odwiedzi naszą szkołę ponownie, ponieważ relacjonował swoją opowieść w sposób ciekawy, żartobliwy i zaskakujący, przez co łatwo trafił do gustów młodzieży.
Spotkanie z misjonarzem to ciekawa lekcja religii, historii i kultury.

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.