Panie Poruczniku, rozpiera nas duma

cment_02    Nasza szkoła pamięta o Józefie Sarnie, bohaterskim obrońcy Tarnobrzega we wrześniu 1939r. Czujemy się zobowiązani, by kultywować pamięć o tym wspaniałym człowieku, patronie naszego gimnazjum. Dlatego w dniu dzisiejszym (13 września) zajęcia lekcyjne miały zupełnie inny charakter niż zazwyczaj. W każdej klasie odbyła się lekcja wychowawcza poświęcona postaci  Porucznika. Uczniowie zaangażowali się w rysowanie plakatów przedstawiających wizerunek patrona. Najciekawsze prace zostały nagrodzone i zaprezentowane na szkolnej wystawie. W tym wyjątkowym dniu odbyły się też zawody sportowe, historyczna gra miejska, piknik oraz próbna ewakuacja. Uczniowie klas pierwszych oraz poczet sztandarowy uczestniczyli w mszy polowej na cmentarzu wojennym. Po jej zakończeniu gimnazjaliści z klasy II b i szkolny chór zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny. W uroczystości wzięła udział rodzina Pana Porucznika.