Tarnobrzeg planszą uczniowskiej gry

logo tgm    We wrześniu tego roku rozpocznie się realizacja I edycji konkursu „Zasłużeni dla Tarnobrzega”. Zmagania konkursowe potrwają do maja 2014 r. Konkurs organizowany jest pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzeg przez Gimnazjum nr 3 im. por. Józefa Sarny w Tarnobrzegu. Jego cele to: przybliżenie postaci wybitnych tarnobrzeżan, promowanie wartości patriotycznych i kształtowanie szacunku wobec historii swojej Małej Ojczyzny. Tegoroczna edycja poświęcona jest porucznikowi Józefowi Sarnie.

Konkurs składa się z części historycznej, literackiej, plastycznej i muzycznej. Zainauguruje go 13 września 2013 r. I Tarnobrzeska Gra Miejska, której uczestnikami będą uczniowie wszystkich tarnobrzeskich szkół. Gracze będą mieć możliwość poznać miasto z innej, nieznanej im dotąd perspektywy. Odkryją miejsca, gdzie historia przeplata się z życiem współczesnym. To świetna okazja, aby wykazać się wiedzą historyczną, znajomością miasta oraz umiejętnościami współpracy w grupie i szybkiego znajdowania informacji. Organizatorzy zapewniają, że gra dostarczy przyjemności, rozrywki i dużej porcji humoru.

Pobierz kartę zgłoszenia