Nasi uczniowie z wizytą w polskim sejmie

sejm1_mWojciech Brzęczka i Michał Wiącek – uczniowie klasy 3i w dniach 31 maja - 1 czerwca 2013 r. reprezentowali województwo podkarpackie podczas XIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Dwaj chłopcy z naszego gimnazjum to elita młodych posłów z Polski (z Tarnobrzega jest ich tylko czworo). Więcej szczegółów na stronie www.ceo.org.pl/pl/sejmmlodziezy.

Oto relacja Wojtka z tego niezwykłego wyjazdu:

Pewnie wiele słyszeliście o zorganizowanej przeze mnie (Wojciech Brzęczka) i Michała Wiącka - uczniów kasy III „i”, debacie na temat ekorozwoju. Dzięki wzmożonemu wysiłkowi i szerokiej współpracy z ludźmi spoza szkoły (radnymi, prezesami firm ekologicznych), udało nam się wywalczyć 2 z 30 mandatów poselskich na całe województwo podkarpackie!

31 maja, gdy świetnie odpoczywaliście w trakcie trwania długiego weekendu, wyruszyliśmy w drogę do Warszawy wraz z całą podkarpacką ekipą. Pierwszego dnia braliśmy udział w seminariach, „Ja w społeczności lokalnej" należało do mnie, a do Michała: „Przestrzeń wokół nas i jej racjonalne kształtowanie”. Pełni nowych doświadczeń i ciekawej wiedzy udaliśmy się do hotelu, w którym wraz ze wszystkimi posłami z „ósmego piętra" przeżyliśmy niezapomnianą noc. Razem śpiewaliśmy, rozmawialiśmy o polityce i problemach polskiego społeczeństwa, wymieniliśmy się swymi poglądami. Bawiąc się do 2 w nocy, udaliśmy się na odpoczynek - musieliśmy wyglądać przyzwoicie następnego dnia - przecież reprezentowaliśmy nie tylko naszą klasę, szkołę czy miasto, ale całe województwo!!!!!

Wstaliśmy wcześnie rano - o godzinie 4.00. Do Sejmu przybyliśmy o godzinie 9.00. Od razu po przejściu przez bramkę bezpieczeństwa i sprawdzeniu nas przez straż marszałkowską, udaliśmy się do ulubionych klubów poselskich -ja do Sojuszu Lewicy Demokratycznej i do Ruchu Palikota, Michał do Prawa i Sprawiedliwości i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Miałem niezapomnianą i jedyną w swym rodzaju okazję porozmawiać z członkami partii, wyrazić swe - jak się okazało pokrewne poglądy polityczne i uzyskać wiele informacji co do włączenia się do partii - poczekamy do 18 roku życia, i rozpoczynamy prawdziwe działanie na rzecz polskiej społeczności!!!

Obrady rozpoczęły się o godzinie 10.00. Zasiedliśmy w prawdziwych ławach poselskich na miejscu polityków Platformy Obywatelskiej. To niesamowite uczucie poczuć się jak człowiek wybrany przez Naród, na którym ciąży tak niezwykle wielka odpowiedzialność! Sesja była bardzo gorąca, nie spodobało się nam to, że Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas opuściła salę obrad, desygnując na swoje miejsce zastępcę - mieliśmy prawo do rozmawiania z nią, niestety sprytnie wykręciła się z tego obowiązku! Więcej komentować nie będę, bo schodzimy na wąską drogę poglądów politycznych, które jak wiadomo, każdy ma indywidualne, i to trzeba szanować.

Po dwóch dniach wróciliśmy do domów. Bardzo mi smutno z tego powodu, zżyłem się z centrum polskiej demokracji, a będąc posłem czułem się jak ryba w wodzie. Wiele znajomości w każdym miejscu w Polsce, świetni ludzie, piękne dziewczyny i uprzejmi panowie - żal odjeżdżać - raj na ziemi!!!! Przyrzekłem sobie, że jeszcze tam wrócę, tym razem jako pełnoprawny poseł z immunitetem - poseł z ziemi tarnobrzeskiej. Mam nadzieję że dzięki zapartej walce, dążeniu do rozwoju naszej okolicy i państwa osiągnę swój cel, wybijając się na falę polskiej polityki narodowej!

Wasz poseł Wojciech Brzęczka

sejm2_m sejm3_m