Dzień Żołnierzy Wyklętych

 

Dzień Żołnierzy Wyklętych
W piątek, 1 marca 2013 r. obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
W uroczystościach, które odbyły się na Placu Antoniego Surowieckiego w Tarnobrzegu, brała udział nasza szkoła. Miejskie obchody uświetniły swoim występem Dominika Pikus z klasy 1i oraz Natalia Godek z klasy 3a. Uczniowie klas 1f i 3c złożyli kwiaty i zapalili znicze przed popiersiem Hieronima Dekutowskiego.  Warto przy tej okazji wspomnieć o Katarzynie Czepiel – uczennicy klasy 3e, która została laureatką ogólnopolskiego konkursu historycznego Epizody Niepodległości – Żołnierze Wyklęci organizowanego przez Fundację Niepodległości w Lublinie. Nagroda zostanie wręczona
7 marca br. podczas koncertu Morowe Panny 2 w Lublinie. Relację z rozdania nagród umieścimy po powrocie Kasi z Lublina. Gratulujemy!

dz_zolnierzyw    W piątek, 1 marca 2013 r. obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W uroczystościach, które odbyły się na Placu Antoniego Surowieckiego w Tarnobrzegu, brała udział nasza szkoła. Miejskie obchody uświetniły swoim występem Dominika Pikus z klasy 1i oraz Natalia Godek z klasy 3a. Uczniowie klas 1f i 3c złożyli kwiaty i zapalili znicze przed popiersiem Hieronima Dekutowskiego.

Warto przy tej okazji wspomnieć o Katarzynie Czepiel – uczennicy klasy 3e, która została laureatką ogólnopolskiego konkursu historycznego Epizody Niepodległości – Żołnierze Wyklęci organizowanego przez Fundację Niepodległości w Lublinie. Nagroda zostanie wręczona 7 marca br. podczas koncertu Morowe Panny 2 w Lublinie.

 

Relację z rozdania nagród umieścimy po powrocie Kasi z Lublina. Gratulujemy!

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.