Dzień patrona

dz_patrona_2012_76.jpg

    Dnia 13 września 2012 r.  w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Dla klas pierwszych i drugich dzień rozpoczął się od przypomnienia osoby Porucznika Józefa Sarny. O godzinie 10 nastąpiła próbna ewakuacja. Wszystkie klasy, zgodnie z procedurą postępowania w razie zagrożenia, sprawnie opuściły teren szkoły, grupując się na boisku. Nikt nie spłonął. Wszyscy ocaleli ;)

    Po ewakuacji, w sali gimnastycznej odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej, który wygrała klasa 2h zdobywając torbę cukierków oraz dofinansowanie dla zespołu klasowego wycieczki w kwocie 200 zł. Dla klas drugich dzień zakończył się konsumpcją wojskowej grochówki. Klasy pierwsze udały się na cmentarz wojskowy, gdzie uczestniczyły w mszy polowej oraz obejrzały uroczysty apel przygotowany przez klasy 3a i 2c naszego gimnazjum.

    Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy i Sportu o Puchar Dyrektora Szkoły „Józek”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas trzecich i składa się z dwóch etapów: testu wiedzy o szkole i Józefie Sarnie oraz rozgrywek sportowych. W bieżącym roku najlepsza okazała się klasa 3i, która cieszy się z dofinansowania wycieczki klasowej w kwocie 200 zł oraz pucharem pełnym cukierków. Mamy nadzieję, że konkurs ten przejdzie na stałe do tradycji Gimnazjum nr 3. Poniżej prezentujemy tabelę wyników poszczególnych klas trzecich w konkursie:

Klasa Punkty z zawodów sportowych Punkty z testu wiedzy Liczba punktów razem
3a 0 20 20
3b 9 19 28
3c 1 24 25
3d 5 21 26
3e 4 20 24
3f 6 20 26
3g -1 23 22
3h -1 20 19
3i 12 21 33
    Wśród klas trzecich torbą cukierków została nagrodzona klasa 3e, która najlepiej i najgłośniej dopingowała swoją drużynę sportową. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy. Mimo złowieszczych prognoz zimna i deszczu Dzień Patrona upłynął w słońcu i miłej atmosferze. Uroczystość można zaliczyć do bardzo udanych. Uczniowie  lepiej poznali sylwetkę patrona szkoły i zintegrowali się z kolegami i nauczycielami.

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.