Nie tracimy pamięci ...

11list_08    Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem... – słowa Józefa Piłsudskiego towarzyszyły nam w piątek, 11 listopada. W tym dniu Polska obchodziła 93 rocznicę odzyskania niepodległości. Miejskie uroczystości rozpoczęła msza święta w klasztorze oo. Dominikanów. Uczestniczyli w niej między innymi Pani Bogusława Jasińska – Dyrektor Gimnazjum nr 3 oraz uczniowie Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej. Przy dźwiękach Miejskiej Orkiestry Dętej nasz poczet sztandarowy przemaszerował przed pomnik Bartosza Głowackiego. Po przemówieniach władz miasta i programie artystycznym nasza delegacja złożyła przed pomnikiem kwiaty w kolorze biało-czerwonym.

Członkowie samorządu naszej szkoły zapalili znicze przed obeliskiem i na grobie  porucznika Józefa Sarny oraz wykonali przepiękną gazetkę poświęconą naszej Ojczyźnie.