Meningokokom mówimy NIE!

meningokoki1_m.jpg
    Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktyki Zakażeń Meningokokowych "Nie! Dla meningokoków". W piątek, 28 października, ponad 200 gimnazjalistów z naszej szkoły uczestniczyło w spotkaniu z panią Magdaleną Durdą, pracownikiem Zakładu Biologii Rozwoju Człowieka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem spotkania było informowanie młodzieży o następstwach zakażeń wywołanych przez meningokoki typu C oraz edukowanie o profilaktyce zachorowań.

    Gimnazjaliści obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której dowiedzieli się, w jaki sposób unikać zakażenia groźną bakterią – Neisseria meningitidis. Pytali przede wszystkim o drogę zakażeń, skuteczność szczepionek i dyskutowali o stanie wiedzy w naszym regionie na temat chorób wywoływanych przez bakterie. "Spotkanie to było bardzo potrzebne, zarówno dla mnie, jak i moich rodziców" – ocenił naszą inicjatywę jeden z gimnazjalistów.

    Koordynatorką kampanii w szkole była pani Iwona Kopecka. Do akcji włączyli się opiekun i członkowie samorządu poprzez nawiązanie współpracy z panią Magdaleną Durdą z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

meningokoki2.jpg   meningokoki4.jpg
meningokoki3.jpg   meningokoki5.jpg

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.