"Strajk żywności"

strajk_zywn_01.jpg    W dniu 17 października 2011 roku uczniowie klasy 2 i pod opieką p. Grażyny Dziergowskiej, uczestniczyli w „Strajku Żywności”. Akcja ta zorganizowana została przez Bank Żywności. Jej celem było podniesienie świadomości w społeczeństwie polskim o skali marnowania żywności i jednocześnie o problemie niedożywienia i ubóstwa. Strajk został zorganizowany z okazji Światowego Dnia Żywności, który przypada 16 października. Termin ten został wyznaczony przez Organizację Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).

W tarnobrzeskim proteście wzięło udział ok. 500 uczniów miejscowych szkół. Motywem przewodnim tegorocznego marszu było przeciwdziałanie marnotrawstwu zwłaszcza owoców i warzyw. Młodzież niosła transparenty z hasłami akcji i wykrzykiwała je do przechodniów oraz rozdawała ulotki. Na zakończenie, wszyscy zgromadzeni na placu B. Głowackiego częstowali się jabłkami dostarczonymi przez jednego z ogrodników naszego rejonu.

strajk_zywn_02   imastrajk_zywn_03
strajk_zywn_04