Piknik z okazji Dnia Patrona

Dnia 13 września w naszym gimnazjum obchodziliśmy 72 rocznicę śmierci patrona naszej szkoły porucznika Józefa Sarny.Tego dnia uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystej mszy polowej na cmentarzu wojennym. Mszę w intencji naszego patrona oraz bohaterów II wojny światowej odprawił przeor Dominikanów o.Krzysztof Parol. Oprócz społęczności ucznowskiej  w obchodach licznie uczestniczyli zaproszeni  przedstawicieli środowisk kombatanckich, samorządowców oraz mieszkańców.  Po nabożeństwie uczniowie naszej zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem nauczycieli Justyny Furtak oraz Leopolda Miłkowskiego. Natępnie  przedstawiciele samorządu szkolnego zapalili znicze oraz złożyli kwiaty na miejscu spoczynku porucznika Józefa Sarny.
Dalsza część obchodów odbyła się w budynku szkoły gdzie wszyscy uczniowie wzięli udział w okolicznościowym Pikniku. Młodzież po obejrzeniu prezentacji multimedialnej o poruczniku Sarnie brała udział w konkursach: konkursie wiedzy o patronie, konkursie plastycznym oraz konkursie karaoke. Panie z naszej kuchni zadbały o bigos i grochówkę, smakowity poczęstunek, nieodłączny element każdego pikniku.

dzien_patrona_38.jpg    Dnia 13 września w naszym gimnazjum obchodziliśmy 72 rocznicę śmierci patrona naszej szkoły porucznika Józefa Sarny. Tego dnia uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystej mszy polowej na cmentarzu wojennym. Mszę w intencji naszego patrona oraz bohaterów II wojny światowej odprawił przeor Dominikanów o. Krzysztof Parol. Oprócz społeczności ucznowskiej  w miejskich obchodach licznie uczestniczyli zaproszeni  przedstawicieli środowisk kombatanckich, samorządowców oraz mieszkańców.  Po nabożeństwie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem nauczycieli p. Justyny Furtak oraz p. Leopolda Miłkowskiego. Następnie  przedstawiciele samorządu szkolnego zapalili znicze oraz złożyli kwiaty na miejscu spoczynku porucznika Józefa Sarny.

piknik_07.jpg    Dalsza część obchodów odbyła się w budynku szkoły gdzie wszyscy uczniowie wzięli udział w okolicznościowym Pikniku z okazji Dnia Patrona. Młodzież po obejrzeniu prezentacji multimedialnej o poruczniku Sarnie brała udział w konkursach: konkursie wiedzy o patronie, konkursie plastycznym oraz konkursie karaoke. Panie z naszej kuchni zadbały o bigos i grochówkę, smakowity poczęstunek, nieodłączny element każdego pikniku.

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.