Nie ma ulicy Zielonej

 

biblioteka 1505m    Historię naszego miasta od końca XIX w. przybliżyła naszym gimnazjalistom pani Katarzyna Opioła z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dra. Michała Marczaka w Tarnobrzegu. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która porównywała dawne i współczesne zakątki naszego miasta. Pani Katarzyna Opioła w swoje prezentacji wykorzystała stare fotografie i pocztówki miasta.

Ratusz, kościół bez wieży przy klasztorze O.O. Dominikanów, synagoga, drukarnia, spichlerz, Stary Browar – to tylko część budynków, które mogli obejrzeć gimnazjaliści. Prezentacja bardzo podobała się młodym widzom, którzy najwięcej trudności mieli z rozpoznaniem ulicy Zielonej. Ulicy dziś nieistniejącej, a kiedyś przebiegającej obok naszego gimnazjum.

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.