W hołdzie Wyklętym

wykleci m    Wyklęci. Obrońcy polskiej niepodległości. Żołnierze, którzy z bronią w ręku występowali przeciw zaborczemu totalitaryzmowi. Jednym z nich był Hieronim Dekutowski, ps. Zapora. W piątek, 27 lutego 2015 r., uczniowie naszej szkoły złożyli kwiaty i zapalili znicze przed tablicą poświęconą Zaporze, która znajduje się na terenie naszego gimnazjum.

Uczniowie uczestniczyli również w miejskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które rozpoczęła msza święta w Kościele OO. Dominikanów.

Złożyli kwiaty przed pomnikiem Hieronima Dekutowskiego, a następnie udali się do Tarnobrzeskiego Domu Kultury, aby wysłuchać prelekcji dra Krzysztofa Tochmana pt. „Hieronim Dekutowski, cichociemny, Żołnierz Wyklęty” i obejrzeć film pt. „Kwatera Ł”. Była to niezwykła lekcja historii i patriotyzmu. Nasi uczniowie udowodnili swoją postawą, że „tragiczny, gorzki, beznadziejny los żołnierzy, bijących się o ojczyznę” nie jest im obojętny.

wykleci1m   wykleci2m