Świąteczny festiwal języków obcych


k swiateczny 31    Nasza szkoła 15 grudnia 2014 r. przygotowała Świąteczny Festiwal Języków Obcych dla uczniów tarnobrzeskich szkół podstawowych. Przybyli uczniowie wzięli udział w quizie dotyczącym Anglii, Szkocji, Australii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Austrii i Hiszpanii, konkursie „łamańców” językowych w czterech językach, konkursie na plakat „Moje skojarzenia z…”. Goście obejrzeli pokazy tańców (walce angielski i wiedeński, flamenco) oraz wysłuchali kolęd i piosenek świątecznych przygotowanych w językach obcych przez naszych uczniów. Szóstoklasiści pochwalili się rozległą wiedzą i chętnie brali udział w „gimnastykowaniu” języka.

W konkursie na plakat bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa nr 4, której zespoły zajęły pierwsze trzy miejsca. Oto lista nagrodzonych grup:

  • I miejsce – „Moje skojarzenia z Australią” - klasa 6d w składzie: Agata Konieczna, Michalina Krakowiak, Julia Turbacz, Dominika Łakomy;
  • II miejsce – „Moje skojarzenia z Hiszpanią” - klasa 6c w składzie: Olaf Tarnowski, Klaudiusz Grobelski, Agata Paluch, Justyna Gronek;
  • III miejsce – „Moje skojarzenia z Anglią” - klasa 6a w składzie: Joanna Osada, Aleksandra Nowak, Wiktoria Paterek, Alicja Nowak.

Zwycięzcy otrzymali z rąk pani dyrektor Bogusławy Jasińskiej dyplomy i słodycze. Festiwal przygotowały panie Agnieszka Karcz, Aneta Wrońska-Jugo, Elżbieta Turbak i Jolanta Krakowiak.

 

 

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.