Nietuzinkowa lekcja niemieckiego

wagen    W czwartek, 27 listopada 2014 r., o godzinie 10.00 w naszej szkole odbędzie się nietuzinkowa lekcja języka niemieckiego. Wyjątkowym i specjalnie wyposażonym samochodem przyjedzie do nas lektorka Deutsch Wagen Tour (DTW), która poprowadzi warsztaty dla uczniów. Nasze gimnazjum nawiązało współpracę z Instytutem Goethego w Warszawie, który od 2009 realizuje ogólnopolski projekt promocji języka niemieckiego.

Realizatorami projektu, oprócz wspomnianego instytutu, są Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, a głównym sponsorem jest Volkswagen Poznań. Czwartkowe spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie dla uczniów. Na zajęciach będzie można porozmawiać z lektorem, obejrzeć prezentację multimedialną, otrzymać plakaty, foldery i informatory dotyczące Niemiec, wziąć udział w grach i zabawach związanych z kulturą języka niemieckiego.