Pirackie szaleństwo

otrzesiny    W ubiegły czwartek, 9 października 2014 r., pierwszoklasiści zostali przyjęci przez piratów do grona społeczności szkolnej naszej szkoły. Na pirackiej łajbie czekało na nich wiele wyzwań. Groźni majtkowie sprawdzali przede wszystkim sprawność ruchową pierwszoklasistów i umiejętność odnalezienia się w sytuacji bez wyjścia. Jak obrać jabłko tępym nożem? Jak w ciągu kilku minut wykonać odstraszający tatuaż (i później pokazać go w domu mamie)? Jak znaleźć skarby na terenie szkoły?

To tylko część zadań, które oceniała specjalna komisja, w składzie: Czarnobrody, Rudobrody i Siwobrody. Gwoździem programu okazał się kościotrup stojący niedaleko wyspy z palmą. Mimo odstraszającego wyglądu wychudzonego kostka, każdy pierwszoklasista chciał mieć z nim zdjęcie. Pierwszoklasiści udowodnili, że są niezwykle odważni. W scenerii czaszek, ośmiornic i sieci rybackich uczniowie pierwszych klas bawili się do wieczora.