Pośmiertny awans patrona szkoły

awans-kpt 03    13 września, w 75 rocznicę śmierci patrona naszej szkoły, na tarnobrzeskim cmentarzu wojennym odbyła się podniosła uroczystość: pośmiertne nadanie porucznikowi Józefowi Sarnie stopnia kapitana.
W tym lokalnym święcie uczestniczyli m.in.: przedstawiciele władz miasta, członkowie rodziny Józefa Sarny, kombatanci, żołnierze, uczniowie, zwykli tarnobrzeżanie.

Nasza szkoła reprezentowana była przez panią dyrektor Bogusławę Jasińską, panią dyrektor Monikę Czechurę oraz panią Mariolę Świąder, która sprawowała opiekę nad członkami pocztu sztandarowego. Po części oficjalnej uroczystości, na którą złożyły się m.in. liczne przemówienia zaproszonych gości, młodzież z naszego gimnazjum zaprezentowała patriotyczny program artystyczny. Znalazły się w nim informacje historyczne oraz wiersze i piosenki poświęcone tragicznym wydarzeniom września 1939 roku i bohaterskiemu obrońcy miasta, Józefowi Sarnie.