Z Comeniusem w słonecznej Andaluzji

andaluzja 03    W dniach 2-6 marca uczniowie naszego gimnazjum: Weronika Paradowska, Przemysław Brzyszcz, Łukasz Wójcik, Angelika Chomicka, Wiktoria Gałczyńska, Dominika Pikus, Paulina Dąbek wraz z nauczycielami gościli w Maladze w Hiszpanii biorąc udział w spotkaniu realizowanego przez nas projektu Comenius "Młodzież bez granic". Uczniowie mogli zobaczyć, jak funkcjonuje hiszpańska szkoła, wziąć udział w lekcjach informatyki i wf, spędzić czas w parku technologicznym, zwiedzić Malagę, Granadę i przepiękną Alhambrę.

Przede wszystkim jednak nawiązali nowe, wspaniałe przyjaźnie z hiszpańskimi, włoskimi oraz rumuńskimi uczniami, doskonalili posługiwanie się językiem angielskim, mogli zaobserwować zwyczaje panujące w hiszpańskich rodzinach, spróbować hiszpańskich dań i przekonać się o sile hiszpańskiej gościnności. Dla wszystkich był to niezapomniany wyjazd, który przyniósł mnóstwo wrażeń i doświadczeń. Żal nam było wyjeżdżać z Malagi i smutno było się żegnać z naszymi hiszpańskimi przyjaciółmi, ale nawet najpiękniejsze rzeczy szybko się kończą. Następny wyjazd z naszym projektem już niedługo - w maju będziemy gościć w Helsingborgu w Szwecji.