Pierwsze spotkanie z Comeniusa - Rumunia

rum 01W dniach 29 września -  4 października odbyło się pierwsze spotkanie w ramach realizacji nowego projektu Comenius „Youth Without Borders” w miejscowości Roman w Rumunii. Naszą szkołę reprezentowały panie Jolanta Krakowiak i Izabela Serafin-Rabowicz. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich szkół partnerskich z Hiszpanii, Portugalii, Polski, Holandii, Włoch, Danii, Szwecji, Węgier, Łotwy, Turcji i Rumunii. Podczas spotkania podjęto szereg decyzji istotnych dla dalszej realizacji projektu, dokonano podziału zadań, ustalono daty kolejnych wspólnych spotkań.

W Rumunii wybrano logo projektu spośród propozycji przedstawionych przez wszystkie szkoły partnerskie. Wszyscy uczestnicy projektu mogli się nawzajem poznać dzięki prezentacjom i filmom przedstawiającym szkoły partnerskie, miasta i regiony. Podczas spotkania goście odwiedzili rumuńskie przedszkole, szkołę podstawową i średnią ponieważ szkoła rumuńska razem z Polską i Hiszpanią opracowują podtemat EDUKACJA w ramach projektu Młodzież Bez Granic. Oprócz pracy był też czas na przyjemności. Uczestnicy spotkania odwiedzili letnią rezydencję królów rumuńskich, zamek hrabiego Drakuli w Braszowie w Transylwanii oraz przepiękne o tej porze roku Karpaty, które przywitały gości zimową scenerią. Czas upłynął szybko, a następne spotkanie dla uczniów i nauczycieli już na początku marca w Maladze w słonecznej Hiszpanii.