Wymiana szkolna

flaga polska-francjaWymiana szkolna Tarnobrzeg - Tours/Francja Gimnazjum nr 3 - Collège Pierre Corneille 2013/14 - 2014/15

Organizujemy wymianę uczniów ze szkołą w Tours we Francji. Wymiana przebiegać będzie w 2-letnim cyklu: w maju 2014 roku nasi uczniowie pojadą do Francji, w maju 2015 roku uczniowie z Francji przyjadą do Tarnobrzega. Podczas 2-letnich wspólnych działań uczniowie pracują na platformie  eTwinning: robią wywiady, piszą maile, przygotowują video-konferencje i prezentacje w języku angielskim, poznają uczniów, u których będą mieszkać. Uczniowie z Francji mają 13 lat. Potrzebujemy 28 chętnych uczniów: 17 dziewcząt i 11 chłopców (najchętniej z klas pierwszych, ewentualnie drugich).

WYMAGANIA:

• zgoda rodziców na udział w wymianie (zostanie podpisana umowa),
  • pokrycie kosztów przejazdu do Francji/autokar 600-700zł (z Tarnobrzega),
  • pokrycie kosztów pobytu uczniów z Francji w Tarnobrzegu w V.2015r.,
  • kieszonkowe na pobyt we Francji,
  • paszport lub dowód osobisty,
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego (opinia nauczyciela języka angielskiego),
  • pobyt u rodzin francuskich,
  • uczniowie z Polski podczas pobytu w Tours nie ponoszą kosztów zakwaterowania, wyżywienia, wycieczek i innych atrakcji.

Szczegółowych informacji udziela pani Jolanta Krakowiak.