Wizyta gości szkół partnerskich

comenius-12_02.jpg    W dniach 5-9 marca gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli (razem 35 osób) ze szkół partnerskich z Grecji, Cypru, Włoch, Hiszpanii i Niemiec biorących udział w projekcie Comenius ENERGIA - SPOŁECZEŃSTWO - ŚRODOWISKO. Było to już ostatnie spotkanie robocze. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w zajęciach plastycznych "Drugie życie śmieci", przedstawili prezentacje dotyczące energii nuklearnej, uczestniczyli w dyskusji na temat wad i zalet energii atomowej. Wzięli też udział w zajęciach warsztatowych, na których nakręcili krótkie spoty reklamowe propagujące idee naszego projektu.

    Goście obejrzeli naszą szkołę, zostali przyjęci przez prezydenta Tarnobrzega, odwiedzili Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega i kościół Dominikanów. Uczestniczyli również w wycieczkach do elektrowni Połaniec, Kurozwęk, Nowej Dęby i Sandomierza.

    Jednak największe emocje i aplauz zgromadzonej publiczności przyniósł pokaz talentów, na którym mieli okazję zaprezentować się zarówno uczniowie naszej szkoły jak i goście, ponieważ każda delegacja przygotowała swój występ. Mieliśmy okazję wysłuchać piosenek i utworów instrumentalnych, obejrzeć typowe tańce (Hiszpanie przygotowali makarenę, Grecy i Cypryjczycy zorbę) oraz indywidualny występ ucznia z Cypru.

Tydzień szybko minął, a my mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole i kraju będzie niezapomniany dla naszych gości.


Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.