Realizacja programu Comenius we Włoszech

italia_06.jpg
    W dniach 15 - 23 października nasi uczniowie: Kacper Sałek z klasy 3e, Bartosz Róg z klasy 3f oraz Patryk Marczak z klasy 3g wzięli udział w realizowanym przez naszą szkołę spotkaniu w Castelfranco Veneto, w ramach projektu Comenius "ENERGIA - SPOŁECZEŃSTWO - ŚRODOWISKO". Podczas spotkania uczestnicy projektu zrealizowali wszystkie zaplanowane działania projektowe.

Nasi gimnazjaliści przedstawili prezentacje dotyczące gospodarki odpadami i recyklingu w szkołach partnerskich, wykonali plakaty "Clean and Green Europe", brali udział w grach dydaktycznych, uczestniczyli w zaplanowanych wycieczkach do zakładów odpowiedzialnych za recykling i gospodarkę odpadami.

Pracę w projekcie chłopcy połączyli ze zwiedzaniem ciekawych miejsc: zobaczyli Wenecję, Padwę i Treviso. A przede wszystkim miło spędzili czas z kolegami i koleżankami ze szkół partnerskich z Włoch, Grecji, Hiszpanii, Niemiec i Cypru. Chociaż Włochy przywitały ich niezbyt piękną pogodą, czas tam spędzony będą ciepło wspominać.