Na prezydenckiej fali

prez_fala_03.jpg    W dniu 23 września 2011 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w konferencji nt. "Prezydencja Europejska - Tarnobrzeg na prezydencyjnej fali" .Konferencja odbyła się w auli Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu. Celem spotkania było propagowanie wiedzy o Unii Europejskiej. Zebranych gości przywitał rektor PWSZ Kazimierz Jaremczuk. Następnie wystąpił Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, który sprawował honorowy patronat nad całą imprezą.

Całość konferencji uświetnił występ chóru, który odśpiewał hymn Polski i hymn UE. Po zakończeniu części oficjalnej młodzież uczestniczyła w panelu dyskusyjnym z p. Poseł Parlamentu Europejskiego Elżbietą Łukacijewską. Pani poseł nieco „od kuchni” opowiadała zainteresowanym o korzyściach przynależności do Unii Europejskiej. Następnie tarnobrzeskie szkoły prezentowały swoje kontakty z państwami UE. Nasze gimnazjum przygotowało informacje dotyczące współpracy ze szkołami z Portugali, Hiszpanii,Grecji,Niemiec, Rumunii, Cypru oraz Francji. Przedstawiliśmy  m. in. zdjęcia, prospekty,foldery przedstawiające realizację naszych projektów partnerskiej współpracy  Comenius. Były także atrakcje kulturalne i kulinarne. Na Placu Bartosza Głowackiego, na specjalnie rozstawionych stoiskach można było nabyć materiały promocyjne oraz skosztować potraw charakterystycznych dla niektórych regionów krajów należących do UE.