Wizyta w Niemczech

W dniach od 14 – 19 listopada 2010 r. grupa nauczycieli i uczniów naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu reprezentantów szkół zaangażowanych w realizację projektu Comenius „Energia – Społeczeństwo – Środowisko”, które odbyło się w Munster  w Niemczech.

W czasie pobytu młodzież pracowała nad realizacją zadań projektu tj. przygotowywała ankiety oraz słowniczek we wszystkich językach projektu na temat energii i środowiska.

Reprezentanci szkoły uczestniczyli w lekcjach oraz wykonywali doświadczenia w laboratorium Energylab w Gelsenkirchen, mające na celu porównania sposobów pozyskiwania energii z różnych źródeł (solary, wiatraki, itp.). Wspólnie z kolegami z innych państw rozstrzygnęli konkurs na logo projektu (zwyciężyło logo z Hiszpanii).

Pobyt w Niemczech to także możliwość poznania miasta i państwa, które było organizatorem tego spotkania. Uczestnicy wyjazdu spotkali się w ratuszu z panią Mer miasta i zwiedzili Stare Miasto w Munster. Odwiedzili również Muzeum Olimpijskie oraz katedrę w Kolonii.

W czasie wolnym uczniowie grali w kręgle w Cosmo Bowling Centre oraz bawili się na pożegnalnej dyskotece w szkole. Wszyscy pełni wrażeń, zdobytych doświadczeń, zawiązanych przyjaźni i samych pięknych wspomnień powrócili do swoich krajów.