Comenius we Włoszech

italia 20    W dniach 14-19 kwietnia nauczyciele i uczniowie naszego gimnazjum brali udział w spotkaniu projektu Comenius "Youth Without Borders" w Gorla Minore we Włoszech. Było to już ostatnie spotkanie, dla wszystkich szkół uczestniczących w działaniach projektowych. Nasi gospodarze zaprezentowali nam swoją piękną szkołę o długiej bo sięgającej XIV wieku historii. Centralnym punktem spotkania były debaty pomiędzy szkołami na wybrany wcześniej temat. Nasi uczniowie, Monika Stępińska, Karolina Goliszek i Jakub Szwajkowski, stanęli do rywalizacji z uczniami szkoły węgierskiej i rewelacyjnie wypadli w tym pojedynku.

Ponadto każda z delegacji przygotowała część artystyczną. Naszą szkołę reprezentowały Julia Chmielowiec i Natalia Śnieżek. Poza tym każda ze szkół miała przygotować stoisko reklamujące szkołę, region i państwo. Reprezentanci szkoły "szkolną pieczątką" podbijali uczniom włoskiej szkoły podstawowej "Paszporty Comeniusa" i rozdawali dla nich cukierki.
Grupa zwiedziła Gorla Minore, Varese, Mediolan, jezioro Maggiore oraz Como. Uczniowie mieszkali u włoskich rodzin, gdzie mieli okazję zobaczyć jak wygląda włoskie życie oraz spróbować włoskiej kuchni.
Projekt Comenius to świetna okazja do zdobycia nowej wiedzy, poznania nowych przyjaciół oraz doskonalenia umiejętności językowych, a wyjazdy w ramach projektu pozostawiają niezapomniane wrażenia.