DKF w naszej szkole

Uczniowie, którzy pragną włączyć się do pracy w szkolnym DKF-ie, powinni skontaktować się z p. Krystyną Ujdą.

dkf2011_2.jpg    Od miesiąca działa w nasze szkole Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps”. Zrzesza uczniów zainteresowanych kinem i jego historią. Głównym jego zadaniem jest organizowanie projekcji filmów odznaczających się wybitnymi walorami artystycznymi i poznawczymi. Po ich zakończeniu członkowie klubu rozmawiają o obejrzanych dziełach, ucząc się analizy oraz interpretacji obrazu filmowego. Program szkolnego DKF-u przewiduje ponadto wiele innych  atrakcyjnych zajęć: konkursy, festiwale, nocne pokazy, tworzenie własnych etiud filmowych, spotkania z ludźmi zawodowo związanymi z filmem.

    Warsztaty na temat filmu dokumentalnego poprowadzone 25 września przez Andrzeja Kozieję, filmoznawcę pracującego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, było pierwszą wizytą znawcy kina w naszym gimnazjum. Okazji do spotkań z profesjonalistami obeznanymi z tajnikami warsztatu filmowego młodzi miłośnicy X Muzy ze szkolnego DKF-u będą mieć więcej.

    Uczniowie, którzy pragną włączyć się do pracy w szkolnym DKF-ie, powinni skontaktować się z p. Krystyną Ujdą.

dkf2011_1.jpg  dkf2011_3_m.jpg
dkf2011_4.jpg

 

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.