Na filmowo

filmoteka szkolna    Uczestnicy maratonu filmowego wciąż jeszcze wspominają noc z piątku na sobotę (noc z 22 na 23 listopada). Oglądali wówczas obrazy mówiące o życiu współczesnych nastolatków, zrealizowane przez reżyserów wywodzących z kilku krajów. Największe emocje wzbudziły losy Billy Elliota, tytułowego bohatera filmu Stephena Daldry. Wielu wzruszeń wszystkim widzom dostarczyła również historia wychowanków z domu dla trudnej młodzieży opowiedziana przez Christophe’a Barratiera, autora produkcji „Pan od muzyki”. W repertuarze nocnego spotkania szkolnych kinomanów znalazły się ponadto: „Sala samobójców” Jana Komasy, „Grbavica” Jasmili Žbanić oraz „Młodzi gniewni” Johna N. Smitha.

Wszystkich miłośników X Muzy zachęcamy obecnie do zainteresowania się blogiem filmowym założonym niedawno przez czworo uczniów naszego gimnazjum: Karola Widucha, Beatę Szarek, Agnieszkę Dzierzkowską i Łukasza Jabłońskiego. Cała grupa uczestnicy w programie dla młodych entuzjastów kina „Filmoteka Szkolna. Akcja!”, prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej przy współpracy z Warszawską Szkołą Filmową. Uczniowie poznają teoretyczne podstawy języka filmu, a także uczą się tego, jak w praktyce nakręcić swój własny obraz. Obecnie pracują nad scenariuszem i scenopisem swojej pierwszej wspólnej etiudy filmowej. Liczymy, że już wkrótce będziemy mogli oglądać ich dzieło. Życzymy im, aby praca przy jego realizacji dostarczyła im ciekawych i niezapomnianych wrażeń.

Zainteresowanych pracą kolegów odsyłamy na stronę ich filmowego bloga.