Po raz drugi mamy posłów do Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

sdim_2012

W dniu 22 kwietnia zostały ogłoszone wyniki konkursu o mandat posła Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dwóch uczniów klasy III „i” Wojciech Brzęczka i Michał Wiącek otrzymali to prestiżowe wyróżnienie. Znaleźli się oni w grupie 30 młodych posłów z Podkarpacia (gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich) 1 czerwca wyjadą do Warszawy, aby zasiąść w sejmowych ławach i rozmawiać o sprawach ważnych dla młodych ludzi.

sdim_tbg_2013    Projekt wykonany przez naszych uczniów stał się podstawą do wyboru 460 delegatów do sejmu. Posłowie tego nietypowego na skalę światową sejmu w ciągu jednego dnia podejmą decyzje, które przedstawiane zostaną Sejmowi RP. Tematem przewodnim tegorocznej sesji jest Lokalny Ekorozwój. Organizatorem projektu jest Kancelaria Sejmu RP, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji. Jesteśmy jedną z dwóch tarnobrzeskich szkół, która będzie reprezentować nasz region w stolicy. Wszystkim, którzy wzięli udział w projekcie i wykazali się kreatywnością chcemy podziękować za wysiłek oraz serdecznie pogratulować zdobytego wyróżnienia Michałowi i Wojtkowi.