Nasi młodzi posłowie

sejm_01.jpg    Radosław Wątroba i Łukasz Dzierzkowski – uczniowie klasy 3g w dniach 31 maja - 1 czerwca 2012 r. reprezentowali województwo podkarpackie podczas XVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Oto relacja Radka: „Ten wyjazd był jednym z najciekawszych doświadczeń w moim życiu.

Poza niezliczoną ilością nowych znajomości z całej Polski, te dwa dni były czasem ciężkiej pracy. Warsztaty pozwoliły nam poznać tajniki pracy samorządów szkolnych w innych miastach, co było bardzo przydatne we wspomaganiu działalności naszej ORU. Wiele pomysłów zapoczątkowanych w naszej szkole spotkało się z aprobatą innych i mam nadzieję, że zostaną one rozpowszechnione. Atmosfera, jaka ogólnie panowała, była po prostu genialna. Nie da się zapomnieć wizyty w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Początkowo roiło się od wyniosłych przemówień, które nadawały obradom powagi, ale później, już podczas głosowania, zaczęły się krzyki i kłótnie. Obrady zakończyły się przyjęciem uchwały o działaniu samorządu, ale co ważniejsze, precedensową w Sejmie RP falą meksykańską:D. Pomimo zmęczenia, wynikającego z niemal całkiem nieprzespanej nocy, wszyscy byli do końca pełni energii. Jak już mówiłem, wyjazd zaliczam do bardzo udanych, integracyjnych i pouczających. Opłacało się wygrać ;). Dziękujemy wszystkim, którzy nam w tym pomogli”.

Gratulujemy Łukaszowi i Radkowi, a także życzymy dalszych sukcesów w nauce. Więcej zdjęć z XVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży można obejrzeć na rządowej stronie.