Mamy posłanki do Sejmu Dzieci i Młodzieży

sdim logo    Uczennice naszej szkoły: Agnieszka Dzierzkowska i Paulina Marczak są jedynymi przedstawicielkami gimnazjów powiatu tarnobrzeskiego, które będą reprezentować nasze województwo podczas warszawskich obrad XXI Sejmu Dzieci i Młodzieży. 1 czerwca 2015 r. dziewczęta przeżyją niezwykłą lekcję demokracji, zasiadając w ławach poselskich gmachu Sejmu RP. Będzie to dla nich okazja do poznania kulis obrad sejmu i porozmawiania z czołowymi politykami. Posiedzenie sejmu zakończy się ogłoszeniem wypracowanej uchwały SDiM.

aip sejm    Przepustką do uzyskania mandatów poselskich było wykonanie zadania rekrutacyjnego przewidzianego przez organizatorów projektu: Kancelarię Sejmu RP, Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodek Rozwoju Edukacji i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Gimnazjalistki w ramach zadania rekrutacyjnego zorganizowały 27 marca 2015 r. I Tarnobrzeski Spacer Badawczy. Tym samym zbadały przestrzeń parku Zamku Dzikowskich oraz zaproponowały władzom miasta i lokalnym instytucjom plan działań wynikający z uzyskanych wyników.