Lekcja w banku

bank 04    Uczniowie klas Ib, If i Ic pod opieką p. Moniki Czechury, p. Małgorzaty Czepiel i p. Izabeli Serafin-Rabowicz uczestniczyli w nietypowej lekcji matematyki, która odbyła się w Banku BPH. Podczas zajęć młodzież naszego gimnazjum dowiedziała się wiele na temat lokat bankowych, kont, przelewów bezgotówkowych, kredytów, stóp procentowych oraz kapitalizacji odsetek. Uczniowie poznali również, czym różni się inflacja od deflacji, a także na czym polega funkcja biometryczna, dzięki której można wypłacić pieniądze na podstawie naczyń krwionośnych klienta. Takie podsumowanie wiadomości o procentach na pewno pozostanie długo w pamięci gimnazjalistów i pomoże im w przyszłości dokonywać świadomych wyborów.