Wizyta biskupa Edwarda Frankowskiego w Gimnazjum nr 3

wiz_bis_26.jpg13.05.2013r. odbyła się w Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu niezwykła uroczystość. Po raz pierwszy gościł w naszych progach Jego Ekscelencja Edward Frankowski – biskup diecezji sandomierskiejDyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie spotkali się z księdzem Biskupem w sali gimnastycznej.

Młodzież pod kierunkiem pani Urszuli Misiak–Pluty, pani Anety Wrońskiej–Jugo, pana Leopolda Miłkowskiego i pana Marka Kosiora przygotowała krótki montaż słowno – muzyczny. Ponieważ maj od niepamiętnych czasów poświęcony jest czci Matki Bożej, uczniowie recytowali poezję maryjną, a oprawę muzyczną przygotował chór szkolny i instrumentaliści. Wszyscy zgromadzeni w skupieniu wysłuchali słów biskupa Frankowskiego, który nawiązał do treści przedstawionych utworów. Duszpasterz zwrócił szczególną uwagę na wyjątkowe talenty, jakimi została obdarzona młodzież i konieczność ich dalszego rozwijania. Wyrazy uznania zostały skierowane również do pani dyrektor Bogusławy Jasińskiej za ciepłe i życzliwe przyjęcie w gronie społeczności szkolnej.

Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa i błogosławieństwo udzielone wszystkim zebranym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości zrobionych przez Arkadiusza Wydro z klasy 3e.

{youtube}YuL4vcGiu6M{/youtube}