Znany dziennikarz radiowy i telewizyjny w naszym gimnazjum

1212hwrona1    Blisko stuosobowa grupa młodzieży naszej szkoły w dniu 12 grudnia br. wzięła udział w spotkaniu z Hieronimem "Hirkiem" Wroną. Ten dobrze znany słuchaczom radiowej Trójki oraz widzom telewizyjnego Teleexpressu dziennikarz muzyczny przyjechał do nas, aby rozmawiać na temat prawa autorskiego i ochrony własności intelektualnej. Do spotkania doszło w ramach trwającej od ponad dwóch lat akcji edukacyjnej „Bądź świadomy”. Patronują jej Narodowe Centrum Kultury, Związek Producentów Audio-Video oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Główny cel projektu polega na budowaniu wśród młodych użytkowników komputerów świadomości prawnej w zakresie legalnego korzystania z bogatych zasobów kultury i sztuki dostępnych za pośrednictwem Internetu. Mimo że gimnazjaliści posiadają sporą wiedzę o zagrożeniach związanych z umieszczaniem i pobieraniem nieautoryzowanych plików z sieci, o czym świadczył przebieg dyskusji odbytej w trakcie spotkania, to uczestniczący w nim uczniowie ocenili je jako bardzo interesujące. Szczególną ich uwagę przykuła opowieść dziennikarza o procesie powstawania nagrań muzycznych, filmów i programów komputerowych.

1212hwrona2   1212hwrona3
1212hwrona4   1212hwrona5