IV Dzień Otwarty Ratownictwa Medycznego

bezp_szkola_08.jpg
    Nasza szkoła bierze udział w II ogólnopolskim konkursie Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń 2013. Do marca 2013 r. mamy zrealizować 10 zadań. Zadanie bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy; zagrożenia, udzielania pomocy, obrona konieczna zostało zrealizowane w tym miesiącu. Ponadto nasze gimnazjum walczy o Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

W związku z tymi dwoma zadaniami nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 3 uczestniczyli w IV Dniu Otwartym Ratownictwa Medycznego. Klasy 1d, 2e i 2b wraz z paniami Grażyną Dzierzgowską i Mariolą Rurarz brały udział w pozoracji zderzenia samochodu z busem. Uczniowie mogli wejść do karetki, wozu Straży Pożarnej, radiowozów Policji i Wojska. Ćwiczyli postępowanie w sytuacjach omdlenia. Zapoznali się z pracą automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED i urządzenia do zewnętrznej kompresji klatki piersiowej LUCAS2. Ponadto mogli zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru we krwi.